. . . . .

Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és AMI

„Együnk jót, éljünk jól!”

EFOP-1.8.5-17-2017-00191

„Menő menzák az iskolákban – egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok” megvalósítása kezdődik iskolánkban

A Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Tanulóiért Alapítvány által benyújtott pályázat pozitív elbírálásban részesült, így 2018. január 1-jétől  „Együnk jót, éljünk jól!” című projekt keretében másfél éven keresztül szervezünk egészségfejlesztő programokat.

A pályázat célja az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának a hatékony támogatása, ezzel az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés érdekében a gyermekek étkezési kultúrájának, étkezési körülményeinek javítása, a várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek számának növelése.  Helyes táplálkozási szokások kialakítása, szemléletformálás, egészséges életmódra nevelés, szabadidő hasznos eltöltése, közösségformálás szintén a megvalósítandó célok között szerepel.

Tervezett főbb tevékenységek:

·  korcsoportonkénti kérdőíves felmérés étkezési szokásokról, azok szakember általi kiértékelése

·    dietetikai szaktanácsadás

·egészséges táplálkozást népszerűsítő fórum szervezése a gyerekek és családjaik számára

·    ételkészítéssel egybekötött családi napok szervezése

·    zöldség-gyümölcssaláta készítő verseny

·technika-életvitel-háztartástan tantárgy oktatásának keretein belüli tevékenységek (egészséges alapanyagok ismertetése, főzés, terítés, étkezés: minta étrendek, mintareceptek)

·    ivókút létrehozása.

Nagy örömünkre szolgál, hogy a pályázat keretében eszközök beszerzésére is lehetőségünk nyílik, így tanulóink részére korszerűbb, esztétikusabb, higiénikusabb környezetet tudunk teremteni az ebédlőben, valamint fejleszthetjük a háztartástan terem felszerelését is.

A tervezett rendezvényekről honlapunkon fogunk rendszeres felvilágosítást adni.

Kérjük, kísérje figyelemmel rendezvényeink meghívóit!

Programjainkra a gyermekek mellett az érdeklődő szülőket is szeretettel várjuk!

Szabadiné Viszmeg Erzsébet

projektmenedzser

Copyright © 2019 Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és AMI Rights Reserved.