. . . . .

Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és AMI

Természettudományos nap

Természettudományos nap alkalmából november 20-án osztályunk ellátogatott a kiskunhalasi Szilády Áron Református Gimnáziumba.

Nagy izgalommal vártuk azt a napot. Maga a helyszín is érdekesnek ígérkezett. Az egész délelőttöt kísérletezéssel töltöttük.

Fizikából a mágnesekkel kísérleteztünk, majd az elektromosságot vizsgáltuk. Sikerült is néhány osztálytársunk haját égnek állítani, ami nagyon érdekes és látványos volt. Az elektromos áram veszélyeiről is hallottunk.

Természetismeret órán részekre szedtünk legyet, cserebogarat és testfelépítését ismertük meg mikroszkóppal.

Betekinthettünk a kémia izgalmas kísérleteibe is. Növények és különböző élelmiszerek keményítő tartalmát vizsgáltuk.

Földrajz órán az üvegházhatással ismerkedtünk.

Sok-sok élménnyel és új ismeretekkel tértünk haza. Új osztályunk összekovácsolását is segítette a közös kirándulás. Többünk gondolataiban felmerült, hogy pár év múlva lehet, hogy ebben az iskolában folytatjuk tanulmányainkat.

Biró Nóra, Tóth Anna 5. b osztályos tanulók

Copyright © 2019 Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és AMI Rights Reserved.