
„Istenben [bízom], akinek igéjét dicsérem, az Úrban, akinek igéjét dicsérem.” (Zsolt 56,11)
„Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal. ” (Jn 1,14)
Sokunknak van kedvenc youtuberünk, vloggerünk vagy gamerünk, akiket minden áldott nap figyelünk, nézünk. Ismerjük a hangjukat, ha találkoznánk felismernénk, hiszen sokszor láttuk már, mégis csak egy digitális kép a számunkra, aki egy távoli szobában ül, áll és valószínűleg fogalma sincs róla, hogy létezünk. Aztán egy nap ahogy mész a suliba, a munkahelyedre, vagy a boltba legnagyobb meglepetésedre ott áll az ajtóban. Élőben, hús-vér emberként! Megszólít, beszél hozzád, a képernyő mögötti távoli híresség hirtelen a valóságod része lett. János evangéliumából származó mondat pontosan egy ilyen hatalmas megjelenésről beszél. Istenről régen is sokat hallhattak az emberek: olvasták a törvényeket, hallgatták a prófétákat, de Isten mégis olyan maradt nekik, mintha egy elérhetetlen, távoli világban élne. Sokan azt hitték, Ő egy szigorú és megközelíthetetlen uralkodó. Ezért döntött úgy Isten, hogy megmutatja magát. Az, hogy az „Ige testté lett”, azt jelenti, hogy Isten Fia, Jézus, emberi testet öltött. Nem egy távoli alak maradt, hanem pont olyan kisbaba lett, mint amilyen te voltál: megtanult járni, beszélni. Jézusban Isten láthatóvá, hallhatóvá és megérinthetővé vált. Közöttünk lakott,együttérzett a szomorúakkal, meggyógyította a betegeket, és megvédte azokat, akiket bántottak. Látta a hibáikat, de ennek ellenére szerette az embereket és megbocsátott, újesélyt adott mindenkinek. Eljött közénk, közel jött hozzánk, hogy többé ne csak halljunk róla, hanem megtapasztaljuk, velünk van, szeret, és soha nem hagy magunkra.