Access Bars

Feltöltve: 2022. május 18.

Access Bars® az iskolában

Három évvel ezelőtt kezdődött…

Amikor megkerestem az iskola vezetőségét az "Access Bars az iskolában" program lehetőségével, ők azonnal igent mondtak. Így indult útjára Soltvadkerten, egy olaszországi iskola mintájára ez a program.

Az Access Bars® kezelés segít agyerekeknek kezelni és egyszerűen feloldani a mindennapok kihívásait.

Az iskolai követelményekkel, családi helyzetekkel és a tanórákon kívüli tevékenységekkel valómegbirkózás gyakran okoz fáradtságot és kelti azt a benyomást, minthaegészen fiatal kortól kezdve a külvilág elvárásainak hálójában működnénk. Ehhez társul még a közösségi életet alakítóviselkedésformák összehangolásának követelménye is.
Egyes gyerekek ezt a két területet nagyon intenzíven élik meg, ami a teljesítményhez kapcsolódószorongást, félelmet, valamint alacsony önbecsülést kelt bennük.

HOGY MI IS AZ AZ ACCESS BARS?

Az Access Bars® a fejen elhelyezkedő 32 pont, amelyek enyhe érintése feloldja a szorongás és stressz tüneteit. A kezelés egyszerre "produkál" Théta és Gamma agyhullámokat, mely a teljes ellazultság és kreativitás állapotát eredményezi.

Mi a helyzet a gyerekekkel és a Barsszal?

A Barok futtatása segít a gyerekeknek, hogy több játékosságban, örömben és könnyedségben legyen részük.

Az Access Bars® programra iskolánkban, 2022.03.16-i kezdettel immár harmadik alkalommal került sor. A kiválasztott gyermekek, 8 héten keresztül, hetente egyszer, 20 perces Bars® kezelésben részesültek.

A megfigyelések szerint azoknak a gyerekeknek, akik rendszeresen részesülnek Bars kezelésben, jobb a koncentrációs képességük, könnyebben tanulnak, jelentősen javul az önértékelésük, valamint a problémamegoldó készségük. Csökkennek a különböző szomatikus tünetek (fejfájás, hányinger, étvágytalanság stb.) Kamasz gyerekeknél könnyebb megélni a mindennapokat.

Több tudományos kísérletet is végeztek, melyek szerint aBarsnak pozitív neurológiai hatása van a befogadóra.

- 20 perces kezelés egyenértékű 2 órás meditációval

- 80%-al csökkenti a stressz és szorongás tüneteit

- hatással van az ideg- és immunrendszerre

- hatással van a viselkedésünkre és hangulatunkra

És néhány - számomra kedvenc - vélemény a gyerekektől, mit gondolnak a Bars kezelésről:

"Örülök, hogy jöhettem, nagyon különleges volt!"

"Mindent szeretek a kezelésben. Jó lenne, ha nem lenne vége!"

"Szeretek jönni, mert csak!"

"Nekem a kezelés sokat segít: nem fáj a fejem és jobb vagyok matekból"

A soltvadkerti "Bars az iskolában" programban, szülői hozzájárulással eddig összesen 35 gyermek vett részt.

Hálásan köszönöm a programhoz való hozzájárulását mindazoknak, akik valamilyen formában segítették munkámat!

Takács Ági

Ha érdekel az iskolai program, vagy szeretnéd kipróbálni a kezelést, keress bátran.

Elérhetőségeim:

Tel: 06-20-22-89-449

takacsagi.svk@gmail.com

Bars kezelés

2021.10.21.Zágráb - akik az olasz iskolában elindították az "Access Bars az iskolában" programot