Iskolakert beszámoló

Feltöltve: 2021. augusztus 26.

Iskolakertünk művelése 2020/2021. tanévben

A nyári munkálatokat, termények betakarítását követően szeptembertől új lendülettel folytattuk az iskolakert művelését, valamint tervet dolgoztunk ki az iskolakert minél sokszínűbb kihasználtságára, hogy minél több területen bevonjuk az oktató-nevelő munkánkba. Az iskola kertésze felvázolta az ültetési tervét, az elvégzendő éves munkálatok ütemezését, a fejlesztési elképzeléseket. Ennek megfelelően végezte is a munkáját. Alapvető elvárás volt a tevékenységében, hogy tartson szoros kapcsolatot a szaktanárokkal, osztályfőnökökkel, hogy a tervezett tanulói jelenlét kialakuljon az iskolakert látogatottságában. A féléves értékelést követően az iskolakert struktúráját újra gondoltuk, s a nevelőtestület véleményét is kikérve fogtunk az átalakításához. A szülői munkaközösség segítségével magasított ágyásokat alakítottunk ki a tavasz folyamán, s a pedagógusok javaslatait is figyelembe véve ültettünk növényeket az ágyásokba, illetve a kertbe. A tavasz folyamán iskolaidőben, amikor már nem tantermen kívül zajlott az oktatás, a tanulók is aktívan közreműködtek a kert gondozásában technika órákon, de adott esetekben a testnevelés órák alatt is a felmentett gyerekek. Az iskolakert állagát sikerült megtartanunk, de látjuk, hogy a jövőben további módosításokra lesz szükség mind a kert tartalmát, művelését illetően, mind a gyermekek látogatottságát illetően. Az iskola vezetése részéről elkötelezettek vagyunk, abban, hogy minden műveltségterület kapcsolható az iskolakerthez, s ennek megfelelően a diákjaink foglalkoztatásában nagyobb szerepet kell kapnia.