

Népek meséit hallgattuk az alsó tagozatos mesemondó versenyen március 23-án délután.
Népek dalaival nyitotta meg ezt az eseményt a Kicsinyek kórusa Darányiné Haris Gabriella vezetésével.
Ezt követően iskolánk integrált tanulóiból álló 8 fős csapat A Napraforgó, aki elfelejtett forogni című darabot adta elő. Felkészítő pedagógusuk: Szabó Orsolya. A csapat segítője ezen a délutánon Szomor-Csányi Aletta volt.
3 tagú zsűri segített kiválasztani a nap legszebb előadásait. A zsűri elnöke, Nagy János, iskolánk könyvtárosa volt. Segítségei:Csillikné Piroska -nyugdíjas tanító néni, és Kugelman Edit – magyar-történelem szakos tanárnő.
A versenyen 11 tanuló mutatta be választott meséjét. A következő eredmények születtek:
különdíj: Zsikla Ádám 1.b
különdíj: Frittmann Zénó 2.a
különdíj: Bartek Áron 3. b
különdíj: Vékony Eszter 4.b
Meséltek nekünk még ezen a délutánon: Zsikla Dorina 1.a, Török Gergő 2.b és Körmendi Liza 3.c osztályos tanulók.
Mesemondóink a népek meséin keresztül megmutatták, hogy bár a világ különböző tájain élünk, történeteinkben sok a közös: mindenhol fontos a jóság, az igazság, a leleményesség és a remény. Gratulálunk valamennyi résztvevőnek!
Szervezőként hálásan köszönjük a szülőknek és kollégáknak, hogy segítették a gyerekeket a felkészülésben, amelynek eredményeként ma délután színes, tartalmas előadásokat hallhattunk.
Takács Ágnes és Kárászné Németh Anita szervezők










