A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának 2023-2024. évi cselekvési programja alapján nyílt pályázatot hirdetett a „Tehetségközelben” – komplex tehetséggondozó programok támogatására. A nyertes NTP-TEHETSEG-24-0249-es pályázatnak köszönhetően a „Természettudományos tehetséggondozás - Kémia a mindennapi életünkben” projekt 2.100.000 Ft támogatásban részesült, a Nemzeti Tehetség Alapból valósul meg.
A pályázati összeget az egész tanéven átívelő, hagyományokkal rendelkező szakköri tevékenységre, a lazító programelemek megvalósításához szükséges eszköz-, anyag- és vegyszerbeszerzésre, tanulmányi kirándulásra fordítjuk. Családi nap, egészségnap, jeles napokhoz kapcsolódó projektnapok és kiállítások, nyitott szakkörök, üzemlátogatások, más intézményben végzett foglalkozások, tanulmányi kirándulások várnak a résztvevőkre.
Fő céljaink a tehetségek kibontakoztatása, mentorálása, a lassabban haladó, de érdeklődő diákok bevonása a felfedezési tapasztalatokat, élményt nyújtó, több tudományterületet átfogó komplex program megvalósítása során, iskolánk tanulói és a környékbeli diákok részvételével. Biztosítjuk a természettudományos, matematikai, digitális kompetenciák, a vizualitás fejlesztését, a tantárgyak közötti koherencia és integráció adta lehetőségekre építve, egységes szemléletre alapozott természettudományos világkép kialakítását.
Munkánk tanév elején megkezdődött, így jártunk Kiskunhalason a Szilády Áron Gimnáziumban a Kutatók éjszakáján, Soltvadkerten a Galántai Családi Pincészetben, bekapcsolódtunk az Európai Hulladékcsökkentési Hét projektbe és tartottunk 2 nyitott szakkört az érdeklődőknek. Az eseményekről bővebben iskolánk honlapján és Facebook oldalán írtunk.
Dudásné Kovács Erika
(A pályázat írója, megvalósítója)