„Az örök Isten a te menedéked…” (5Móz 33,27)

Feltöltve: 2024. március 19.
Rovat:

„Az örök Isten a te menedéked…” (5Móz 33,27)

„Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem! Az én Atyám házában sok hajlék van.” (Jn 14,1–2a)

Jézus a tanítványoktól búcsúzik nagycsütörtökön az Utolsóvacsora estéjén, próbálja vigasztalni, erősíteni őket, mert tudja mennyire nagy a bizonytalanság bennük, milyen nyugtalan az ő szívük. A mi szívünk is sokszor nyugtalan, gondterhelt. Mit üzennek számunkra ezek a szavak? Azt, hogy aki hisz annak nem lesznek gondjai, nehézségei, nem érik fájdalmak? Nem, ezt nem ígéri, nem mondja, hogy a hívőknek könnyű lesz. Azt ígéri, hogy a hívők Isteni erőt, támaszt, segítséget kapnak az élet harcaiban és mi már azt is tudjuk amit a tanítványok akkor még nem, hogy igaz, hogy Jézus Nagy pénteket követően nem lesz velük testben, de Igéje és Szentlelke által velünk, sőt bennünk van.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram