Barátunk a természet Országos Természetismereti játék

Feltöltve: 2018. június 11.

Barátunk a természet Országos Természetismereti játék

A Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár és a Magyar Népművelők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete 2017 őszén 31. alkalommal hívta közös játékra, búvárkodásra a természetet szerető gyerekeket. Fejtörőik főszereplői ebben a tanévben is a hazai tájak, életközösségek élőlényei voltak. Egy-egy fordulóban a biológiai feladatok mellett földrajzi, néprajzi, művészeti feladványok is szerepeltek. A fordulók témakörei:

·         Őszülőidő

·         Nyomok a hóban

·         Télből a tavaszba

·         Újra itt a kikelet

·         Perzselő nyár

A versenyre 3-4., 5-6. és 7-8. évfolyamos tanulók jelentkezését várták maximun 4 fős csapatokkal. Iskolánkból 7 csapattal neveztünk be (2 csapat a 3-4., 4 csapat az 5-6. és 1 csapat a 7-8. korosztályból). A levelezős fordulókat követően 4 csapatunk jutott a döntőbe. Az elméleti és „gyakorlati” megmérettetésen izgalmas, kreatív, interaktív feladatmegoldásokra került sor az írásbeli feladatsorokhoz kapcsolódóan. A 2018. június 8-9-én megrendezett döntőben 3 osztályosaink 3., 5. osztályosaink a 4. és 5., 8. osztályosaink szintén az 5. helyen végeztek. A diákok és a felkészítő tanárok (Hegyiné Szanádi Adrien és Dudásné Kovács Erika) is könyvjutalomban részesültek.

A verseny elérte célját, a diákok újabb élménnyel, tudással, tapasztalattal, ismeretekkel gazdagodtak.

A versenyen készült képek az alábbi linken érhetők el: https://drive.google.com/drive/folders/1Pbr3qxPXQGYskbuXdOYaPGfNGof1NOZx?usp=sharing

Gratulálok Mindenkinek!

Dudásné Kovács Erika (Természettudományos tehetséggondozó szakkör vezetője)