birkózás

Feltöltve: 2022. január 21.

Diákolimpia 2022.01.20.

Grundbirkózás. Ketten a körben. Mindössze annyi a dolgod, hogy kipenderíted a másikat. (vagy te penderülsz) Ha sikerül felemelni az ellenfeled, meg a pláne. Látszólag egyszerű a képlet, de nem. Képességek garmada, kedvező pillanat, vakszerencse, a semmiből feltámadt nehogymá…

Minimum tigrissé kell válnod, beleértve félelmetes mancsát, csíkos bundáját, villámló tekintetét. A küzdősport már csak ilyen. (a nyuszi répaevésben, mondjuk verhetetlen)

És bár harc ez a javából, szabályok, bírók vigyázzák, hogy rendben legyen minden.

Sose voltam még ennyire testközelben ehhez, mint most Orosházán a Grundbirkózás Diákolimpia Kelet-Magyarország területi döntőjének alakalmával. Nemhogy élményt adott, de magával ragadott az izgalom, szurkolás és az öröm együttes ereje. Ezek a kis emberek hogyan lettek hirtelen naggyá, hogyan küzdöttek magukért, csapatért kivétel nélkül. Addig ugráltam felfele egy-egy pont, vagy győzel után a magasba, hogy azt vettem észre, már le sem ér a lábam. Ott maradtam lebegve ég és föld között.

Első-második-harmadik hely. Bezsebeltétek a lehetséges valamennyi színváltozatot Ez igen!

a kör közepén álltatok

- valóban

barátok is körbevettek

és jók