Bocsássatok meg egymásnak, ahogyan Isten is megbocsátott nektek Krisztusban. (Ef 4,32)

Feltöltve: 2023. október 16.
Rovat:

Nem vétkeink szerint bánik velünk, nem bűneink szerint fizet nekünk. (Zsolt 103,10)

Bocsássatok meg egymásnak, ahogyan Isten is megbocsátott nektek Krisztusban. (Ef 4,32)

Megbocsátani, igazán megbocsátani, úgy ahogyan nekem is megbocsátott Isten. Nem könnyű, sőt mondhatnánk, hogy nagyon nehéz. Kitörölni a lelkünkből a bántó szavakat, mondatokat, fájdalmas eseményeket, árulásokat valóban elfelejteni szinte lehetetlen, még akkor is mikor már évek óta Krisztus útján próbálunk járni. Hiszen emberi természetünk ilyen, még ha ki is mondjuk, hogy megbocsátok, de valahol mélyen fortyog bennünk az indulat. Ezért legyen a mai kihívásunk: próbáljunk meg igazán megbocsátani, őszintén mondjuk „mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek”.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram