De aki mindvégig kitart, az üdvözül. (Mk 13,13b)

Feltöltve: 2023. december 1.
Rovat:

Megolvasztom, megvizsgálom őket, mi mást tehetnék népemmel? (Jer 9,6b)

De aki mindvégig kitart, az üdvözül. (Mk 13,13b)

Nem mind arany, ami fénylik. Tartja a mondás, vagyis attól, hogy kívül csillog, belülről még lehet rossz valami, vagy valaki. Mint ahogyan a kívülről egészségesnek tűnő piros alma is lehet belülről romlott, rothadt. Az emberi külső sem mutatja, hogy milyenek vagyunk valójában. Például a rossz szándékú ember is igyekszik magát jónak mutatni. Isten megvizsgálja „ megolvasztja” népét, mint az ékszerész, aki arannyal, ezüsttel dolgozik. Megolvaszt, megvizsgál és szeretetével formál, alakít bennünket.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram