De amikor eljött az idő teljessége, Isten elküldte Fiát,...

Feltöltve: 2023. december 5.
Rovat:

Erőt vettek rajtunk a bűnök, de te megbocsátod vétkeinket. (Zsolt 65,4)

De amikor eljött az idő teljessége, Isten elküldte Fiát, aki asszonytól született a törvénynek alávetve, hogy a törvény alatt levőket megváltsa, hogy Isten fiaivá legyünk. (Gal 4,4-5)

A Biblia ószövetségi könyveit olvasva megfigyelhetjük, hogy Isten már évszázadokkal korábban előre jelezte a Világnak, hogy elküldi a Megváltót. A Világnak hosszú időn át kellett várakoznia erre a megfelelő pillanatra, a megfelelő időre. Azt nem tudjuk pontosan miért volt pont az az időpont, de azt biztosan tudjuk, hogy az volt a megfelelő. Ez a mi életünkre, a tiedre és az enyémre is igaz, Istennek megvannak a tervei velünk kapcsolatban, de nem mondja meg előre, mi, mikor fog bekövetkezni. Azt akarja, bízzunk benne, legyünk türelmesek. Hiszen, ha kaptunk tőle egy álmot, akkor azt meg is fogja valósítani, akkor, pontosan akkor, amikor arra eljön a megfelelő idő.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram