DÉKÁNITAS

Feltöltve: 2024. március 30.

A Kiskunhalasi SZC Dékáni Árpád Technikum 3. alkalommal hirdette meg a DÉKÁNITAS vármegyei egészségbiológiai versenyversenyt 7-8. évfolyamos diákok számára. Az 57 indulóból 10 csapatot hívtak be a 2024. március 21-én megrendezésre kerülő döntőbe, Kiskunhalasra, ahol az elmélet mellett a gyakorlati tudásról is számot kellett adnia Frittman Eszter, Nagy Nóra, Vida Dorka Hanna alkotta triónak. Először a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházban a radiológián, traumatológián és gyógytornán szerzett információkat, tapasztalatokat rövid tesztben kérték számon a csapatoktól, majd a Dékániban gyakorlati és elméleti feladatok megoldásával bizonyították szorgalmukat, rátermettségüket a diákok. A sok felkészülést igénylő, izgalmas, jó hangulatú vármegyei versenyen 5. helyezést értek el a lányok. Gratulálunk! (DKE)