Dékánitas

Feltöltve: 2023. február 2.

A Kiskunhalasi SZC Dékáni Árpád Technikum 2. alkalommal hirdette meg a Dékánitas egészségbiológiai tanulmányi versenyt 7-8. évfolyamos diákok számára.

Opóczki Nadin Sára, Pék Hanna, Szomor Bíborka, Virág Nóra négyes az online fordulón a legjobb 10 csapat közé került. A döntőre 2023. 01. 27-én került sor, ahol az elmélet mellett a gyakorlati tudásról is számot kellett adniuk a lányoknak. Először a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházban a kardiológia, tüdőgondozó és mentőállomáson szerzett információkat, tapasztalatokat rövid tesztben kérték számon a csapatoktól, majd a Dékániban gyakorlati és elméleti feladatok megoldásával bizonyították szorgalmukat, rátermettségüket a diákok. A sok felkészülést igénylő, izgalmas, jó hangulatú versenyen ugyan fél ponttal csúsztak le a dobogóról, de a tudást nem veheti el Tőlük senki! Gratulálunk! (DKE)