DSE túra a Gaja-szurdokban

Feltöltve: 2024. május 29.

Május 18-án, szombaton, a DSE kirándulást szervezett az iskola alsó tagozatos tanulói számára a Gaja- szurdokba. 44 kisdiákunkkal felkerekedve Bodajk felől indultunk a völgybe, ahol csodálatos táj fogadott minket. A szurdok alján és oldalfalain szép, dús erdő nő, melynek lombjai belógnak az útra. Közben a turistaösvény kanyarog a völgyben, próbálja követni a folyót. Számos sziklaüreg és barlang is kialakult a mészkő falakban. Ilyen például a Sobri Jóska-barlang is, ami az egykori bakonyi betyár rejteke volt, és természetesen mi is megnéztük. A patakon faágak, pallók segítségével keltünk át, majd egy rövidebb meredek szakaszon mentünk fel a barlanghoz, ami nem kis „izgalmat” jelentett a gyerekek számára. A szurdokban találjuk az Ádám-Éva fát is, ami a néphiedelem szerint két összenőtt fából állt. Ma már csak a csonk látható sajnos. A fa maradványa a szurdokban található leghosszabb hídnál áll a folyó partján. A hídon átkelve elértük a Pisztrángos tavat. Itt piknikeztünk, pihengettünk egy kicsit a gyerekekkel, majd visszaindultunk a buszhoz.

Köszönöm a résztvevő kollégák segítségét!

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram