Egészségnap

Feltöltve: 2018. május 28.

Egészségnap

Idén 2. alkalommal, 2018. május 16-án került megrendezésre a felső tagozatos gyerekeknek az „Egészségnap” programunk, mely egyben az NTP-MTTD-17 pályázat záró eseménye volt.

A kreatív projektnap állomásain számos érdekességgel ismerkedtek meg a diákok:

J  Ekkor tartották meg a védőnők a szokásos felvilágosító előadásokat minden évfolyam számára:

·         5. évfolyam felvilágosító előadása a serdülőkori testi változásokról,

·         6. évfolyam felvilágosító előadása a dohányzásról,

·         7. évfolyam felvilágosító előadása a fogamzásgátlásról,

·         8. évfolyam felvilágosító előadása a nemi betegségekről.

J  Ezzel párhuzamosan szerveztünk több helyszínen programokat az egészséges életmód és táplálkozás jegyében:

·         Kiskerti fűszernövényekkel ismerkedtek, majd ezekkel készült fűszervajjal kent kornspitz kiflit és mentás vagy citromfüves limonádét kóstolhattak.

·         Házi joghurt elkészítését hallhatták, majd kóstolhatták és megtanulhatták azt elkészíteni sok-sok idénygyümölccsel.

·         Betekintést kaptak egy családi méhészet mindennapi munkájába, a legfinomabb mézeket megízlelhették.

·         Szakképzett mentőtiszttől és mentőápolótól tanulták az újraélesztést és több hasznos elsősegélynyújtó beavatkozást. A bátrabbak ki is próbálhatták az életmentő szituációkat.

·         Levezetőként Just Dance partin kiugrálhatták magukat a lelkes diákok.

A záró rendezvény szervezésében a Natura munkaközösség minden tagja aktívan részt vett, a lebonyolításban pedig valamennyi kolléga segített. Köszönet érte Mindenkinek!

Az igen sokrétű, tartalmas, „játszva tanuló”, tapasztalatokra épülő „Egészségnap” méltó befejezése volt az egész éves természettudományos tehetséggondozó munkának!

Az Egészségnapon készült képek az alábbi linken érhetők el:

Dudásné Kovács Erika (Természettudományos tehetséggondozó szakkör vezetője)