Esztergom tanulmányi kirándulás

Feltöltve: 2021. október 22.

Természettudományos szakkör „lazító” programjai – Tanulmányi kirándulás Esztergomba

Nagyszerű 2 napot tölthettünk az NTP-MTTD-20-0150 pályázatnak köszönhetően Esztergomban, a nyári szünetben. Voltunk a Duna Múzeumban, ahol az interaktív kiállítás megtekintése után a „Fűben-fában orvosság” foglalkozáson vettünk részt. Megismerkedtünk néhány népi gyógyászatban használt és vízparti gyógynövénnyel, fűszernövénnyel, hatásukkal, kóstoltunk gyógyteákat, készítettünk teafiltert. Ellátogattunk a Neuser Kerékpár Kft.-be, ahol a saját gyártmányú NEUSER márkanevű kerékpárok készítésének részfolyamataiba pillantottunk be, végül mindenki tekert egy nagyot a gyár udvarán. A lelki feltöltődést a Bazilikában tett látogatásunk biztosította, ahol tárlatvezetés keretben az altemplomba, templomba, kincstárba és a panorámaterembe is eljutottunk. Hatalmas sétákkal fedeztük fel Esztergom nevezetességeit: Várhegyet, Szent Tamás-hegyet, Vaskapu – Brilli Gyula menedékházat, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik Esztergomra és a Dunakanyar egy részére is. Maradandó élmény lett, hogy a Mária Valéria hídon átsétáltunk Szlovákiába. (DKE)

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram