Fenntarthatósági hét

Feltöltve: 2019. április 8.

Fenntarthatósági témahét

Iskolánk az idei tanévben kapcsolódott be az országosan meghirdetett Fenntarthatósági témahét programsorozatába, melynek keretein belül alsós és felsős diákok is részt vettek a programokon.

Intézményünk választott témája a Nézz szembe a szemeteddel!

A tanítási órák és a fizika-, kémia szakkörök keretein belül megismerkedhettünk a szelektív hulladékgyűjtéssel, a hulladékfeldolgozás különböző fajtáival, az újrahasznosítással. Használati-, és dísztárgyakat, tablókat készítettünk hulladékból és a hulladék újrahasznosítás lehetőségeiből. Az elkészült munkákból kiállítást rendeztünk.

A felső tagozatos diákok ellátogathattak a helyi szennyvíztisztító telepre, ahol megismerkedtek annak működési fázisaival, hasznával, továbbá ellátogattak egy műanyag újrahasznosító üzembe is.

A képeket ITT tudja megnézni.