Grundbirkózás - Országos Döntő

Feltöltve: 2024. február 21.

Négyből három jutott idáig, mindkét fiú és a nagyobbik lány csapat.
Küzdeni kell egy ellenféllel szemben, kétségtelen. Sokak talán épp ettől félnek, vagy féltik a gyerekeiket, mert ő nem olyan, nem harcias, fel sem merül, hogy képviseljék az iskolát, sorolhatnám. Ugyan átvitt értelemben, de az életünk szekerét is tolni kell - ahogy itt egymást - és ez, ha tetszik, ha nem, sokkal nehezebb. Az akarat a lelkierőben mutatkozik, amit igenis ébresztgetni kell sikerben, kudarcban egyaránt. Sokszor pont olyan megmérettetésben, ahol nem jártam még. Kitudja, tán épp egy ilyen verseny nyitja meg a több vagyok, mint hittem kapuját.
Sajnos minden csapatunknál voltak hiányzó súlycsoportok, és ez bizony az ellenfélnek adott ajándék pont. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy nem jutottunk a legjobb nyolc közé egyik korcsoporttal sem.
Ennek ellenére minden résztvevőnek jár az elismerés, mert akartak, küzdöttek keményen.
A 9-14 hely sorsát az elődöntőben szerzett pont határozta meg, vagyis itt már nem birkóztunk helyosztót.

Eredmények:
Fiú I.k.cs. 9. hely
Fiú II. k.cs. 13.hely
Lány II. k.cs. 14 hely

Köszönet Kozák István birkózó edzőnek a felkészítést.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram