Hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő,...

Feltöltve: 2024. március 25.
Rovat:

„Az élő Úrra esküszöm, hogy csak azt fogom mondani, amit az én Istenem mond.” (2Krón 18,13)

„Hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.” (2Tim 4,2)

„akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással” biztatja Pálapostol Timóteust. Ezt Pál nem úgy érti, hogy zavarjuk a másikat, hanem arra, hogy mi mindig hirdessük az Igét, akár jó formában vagyunk, akár nehézségekkel küzdünk, a feladatunk, hogy hirdessük Jézus Krisztust. Mindig Őt helyezzük előtérbe akár alkalmas az idő, a hely számunkra akár nem. Mindig osszuk meg Isten beszédét másokkal. Miért? Hogy ez az igaz és jó szó jusson el az emberek szívéhez, hogy a hitben szilárdan megtudjanak állni, ne legyen semmi ami elfordít Istentől.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram