III. Id. Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaverseny

Feltöltve: 2023. június 9.

2023. 06. 08-án került sor az Id. Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaverseny döntőjére a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karán. 2 online fordulót követően 140 csapatból a legjobb 10 között mérhették össze tudásukat és végeztek az előkelő 3. helyen „Kémcsövesek” csapatunk tagjai: Opóczki Nadin Sára, Nagy Nóra, Révész Csongor, Vas Olivér. A gyerekek a tanév során már jeleskedtek többféle természettudományos témájú versenyen is. A 12 állomáson voltak kísérletek, tanult ismeretek gyakorlati alkalmazása, elméleti tudás játékos formában történő számonkérése (Tabu), számítási feladatok, érvelés, kiselőadás az egyetem jelenlegi és volt tanáraiból álló 3 tagú zsűri előtt. Az igazán összetett, izgalmas, játékosan számon kérő „jó kis verseny” egész éves munkánk megkoronázása volt.                                                                                                  Dudásné Kovács Erika

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram