III. Id. Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaverseny

Feltöltve: 2023. június 9.

2023. 06. 08-án került sor az Id. Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaverseny döntőjére a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karán. 2 online fordulót követően 140 csapatból a legjobb 10 között mérhették össze tudásukat és végeztek az előkelő 3. helyen „Kémcsövesek” csapatunk tagjai: Opóczki Nadin Sára, Nagy Nóra, Révész Csongor, Vas Olivér. A gyerekek a tanév során már jeleskedtek többféle természettudományos témájú versenyen is. A 12 állomáson voltak kísérletek, tanult ismeretek gyakorlati alkalmazása, elméleti tudás játékos formában történő számonkérése (Tabu), számítási feladatok, érvelés, kiselőadás az egyetem jelenlegi és volt tanáraiból álló 3 tagú zsűri előtt. Az igazán összetett, izgalmas, játékosan számon kérő „jó kis verseny” egész éves munkánk megkoronázása volt.                                                                                                  Dudásné Kovács Erika

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram