Isten ugyanis, aki ezt mondta: „Sötétségből világosság ragyogjon fel”,...

Feltöltve: 2023. március 14.
Rovat:

Eljött az ideje, hogy összegyűjtsem a különböző nyelvű népeket. Jöjjenek és lássák dicsőségemet! (Ézs 66,18b-c)

Isten ugyanis, aki ezt mondta: „Sötétségből világosság ragyogjon fel”, ő gyújtott világosságot szívünkben, hogy felragyogjon előttünk Isten dicsőségének ismerete Krisztus arcán. (2Kor 4,6)

Képzeld el a teljes sötétséget. A teremtés első napján Isten így szólt: "Legyen világosság" és a sötétség elkülönült a világosságtól. A világosság felragyogott. Minden élő teremtménynek szüksége van a fényre azért, hogy létezni élni tudjon, a növényeknek, állatoknak, embereknek egyaránt. Isten, aki világosságot hozott ebbe a világba, világosságot hoz személyes életünkbe is. Majd újabb fény érkezett a földre Jézus születésével. A világosságban jól és tisztán láthatunk. Jézus fényében lehetőségünk van Istent egyre jobban megismerni, feltöltődni az Ő fényével. Ez a fény pedig meglátszik rajtunk és általa képesek vagyunk változást hozni a világba.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram