[Krisztus] eljött, békességet hirdetett nektek,...

Feltöltve: 2023. június 8.
Rovat:

Bóáz ezt mondta Ruthnak: [Az ÚR] szárnyai alá jöttél oltalmat keresni. (Ruth 2,12)

[Krisztus] eljött, békességet hirdetett nektek, a távoliaknak, és békességet a közelieknek. (Ef 2,17)

Ha megvizsgáljuk az emberiség történelmét a kezdetektől, napjainkig akkor láthatjuk: a béke és a béke hiányának kérdése egyidős az emberrel. Békét, testi és lelki békét egyedül Isten tud adni és amíg ezt a tényt nem ismerjük fel, nem fogadjuk el, addig nem lesz béke sem a szívünkben sem a társadalmak között. Amíg az ember csak a maga akaratában bízik, addig igazi megoldás a békétlenségre nincs. Most gondolhatod, hogy elszántság nélkül nincs semmi, ha igazán akarok valami, akkor megtudom oldani. Apró dolgokban talán, de az igazán, mély és nagy kérdésekben, mint ahogy a történelmünk már több százszor bebizonyította: az ember kevés. Isten nélkül nincs igazi megoldás. A döntés a te kezedben, vagyis inkább a szívedben van, hiszen azt adhatod a világnak, a környezettednek, ami a szívedben van, és ha a szívedben ott van Jézus Krisztus akkor általa jót és jól fogsz cselekedni, mert a te szívedben ott lakik a békesség maga.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram