Európai Hulladékcsökkentési Hét – Felhívás
„Láthatatlan hulladék”
Résztvevő neve: Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Az akció neve: „Láthatatlan hulladék”
A megvalósítás dátuma: 2020. november 23-27.
Lefedett témák:
· A hulladékforrások és kibocsátások csökkentése/megszüntetése
· Újrahasznosítás és felkészülés az újrahasznosításra
· Hulladék válogatás és újrahasznosítás
Az akcióról:
Innovatív intézményünkkel több, kompetencia alapú oktatást segítő projektben veszünk részt. A természettudományos tehetséggondozás keretében felfedezési tapasztalatokat, élményt nyújtó komplex programokat valósítunk meg, ahol az azonos életkorú, hasonló érdeklődésű gyerekek között folyamatos az együttműködés, miközben interdiszciplináris szemléletük észrevétlenül fejlődik. Céljaink között szerepel a digitális kompetenciák fejlesztése, a környezetvédelmi problémák felismerése, megértése, magyarázata, a környezettudatos magatartás kialakítása, a szociális kapcsolatok, együttműködés, tolerancia, kreativitás fejlesztése, az elméletben tanultak hasznosítása a mindennapi életben.
Az „Európai hulladékcsökkentési hét” projekt keretében egész iskolánk részt vesz a „Láthatatlan hulladék” mottóval.
Az egyénileg, vagy 2-3 fős csoportokban dolgozó gyerekeknek a „Láthatatlan hulladék”, „A hulladékforrások és kibocsátások csökkentése/megszüntetése”, „Újrahasznosítás és felkészülés az újrahasznosításra”, „Hulladék válogatás és újrahasznosítás!” témákban kell elmélyedniük.
Előkészületek – megvalósítás, prezentálás:
· Újrahasznosított tárgyak készítése minden évfolyamon - a legötletesebbekből kiállítást rendezünk iskolánk zsibongójában későbbi időpontban, amikor a járványügyi helyzet ezt megengedi.
· A gyerekek szabadon választott témában ppt-t készítenek - ezeket tanítási órán bemutatják osztálytársaiknak, illetve az iskolai kivetítőn az érdeklődőknek.
A korábbi évek során folyamatosan megvalósított programjainkkal is szeretnénk részt venni:
· A témához kapcsolódóan műanyag újrahasznosítással, feldolgozással foglalkozó helyi vállalkozónál üzemlátogatást szervezünk tanulóinknak.
· A természettudományos tantárgyak óráin kisfilmekkel, az elkészített ppt-kel, tablókkal bővítjük a diákok ismereteit a feldolgozott témákban.
· A szelektív hulladékgyűjtést a tanév ideje alatt folyamatosan zajló műanyag kupak és elemgyűjtés során, valamint a kihelyezett szelektív kukákkal valósítjuk meg.
Dudásné Kovács Erika