Levelész-Matekész

Feltöltve: 2015. március 4.

A kiskőrösi Petőfi Gimnázium 23. alkalommal rendezte meg a 6., 7. és 8. osztályosoknak a „Levelész-Matekész” matematika versenyt. A két  levelezős és egy helyi fordulós versenyre iskolánkból 43-an jelentkeztek. A feladatok nagyon változatosak és összetettek voltak. A legnehezebb a harmadik forduló volt, amelyet a gimnáziumban, segítség nélkül, önállóan kellett megoldaniuk a tanulóknak. A 6. évfolyamon Milinkó Viven 6.b osztályos tanuló 3. helyezett lett, úgy hogy a benti fordulót ő írta meg a legjobban. Felkészítő tanára: Grószné Havasi Rózsa. A 8. évfolyamon Ótott-Kovács Gábor szintén 3. helyezett lett. Felkészítője: Darócziné Mátrai Enikő.

Gratulálunk nekik a sikeres felkészülésért.