Mert egykor sötétség voltatok, most azonban világosság vagytok az Úrban: éljetek úgy, mint a világosság gyermekei. (Ef 5,8)

Feltöltve: 2023. november 28.
Rovat:

Igéd kijelentése világosságot gyújt, értelmessé teszi az együgyűeket. (Zsolt 119,130)

Mert egykor sötétség voltatok, most azonban világosság vagytok az Úrban: éljetek úgy, mint a világosság gyermekei. (Ef 5,8)

A bennünket körülvevő világ sokszor késztet arra, hogy kétségbe essünk, hogy szomorkodjunk, esetlegesen panaszkodjunk, hogy ez a világ nem jó hely. Mai igénk azt mutatja meg, hogy ne ezt tegyünk, lássuk meg a sötétségben a világosságot, halljuk meg Isten igéjét és éljünk aszerint, azzal változást hozva a világba. Tudom nehéz, sőt néha nem is sikerül, de legalább mi világítsunk a sötétben, de a mi világosságunk Jézustól való, tőle származik. De mit is jelen Világitani, hogyan tudjuk megmutatni a zordnak tűnő világnak Isten fényét? Mosolyogj sokat, legyél kedves másokkal, segíts akinek tés ahol tudsz, add tovább az Istentől kapott szeretetet.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram