Mert közel van az ÚR napja…

Feltöltve: 2023. február 9.
Rovat:

Csend legyen az én Uram, az ÚR előtt! Mert közel van az ÚR napja... (Zof 1,7)

Ezért legyetek ti is készen, mert abban az órában jön el az Emberfia, amelyikben nem is gondoljátok! (Mt 24,44)

Ha várunk valakire akkor készülünk, rendet teszünk magunk körül és felkészülünk lelkileg is az érkezésére. De ha nem tudjuk mikor érkezik, eljön-e egyáltalán, akkor váratlanul toppanhat be hozzánk és ez felkészületlenül érhet bennünket. A Kisherceg című könyvben olvashatjuk a következő sorokat: „- Jobb lett volna, ha ugyanabban az időben jössz - mondta a róka. - Ha például délután négykor érkezel majd, én már háromkor elkezdek örülni. Minél előrébb halad az idő, annál boldogabb leszek. Négykor már tele leszek izgalommal és aggodalommal; fölfedezem, milyen drága kincs a boldogság. De ha csak úgy, akármikor jössz, sosem fogom tudni, hány órára öltöztessem díszbe a szívemet” Máté evangélista arra hívja fel a figyelmünket, hogy Jézus újra el fog jönni, hogy mikor azt nem tudjuk, de hogy ne okozzon ez meglepetést, ne érjen váratlanul bennünket készítsük fel a szívünket erre a különleges alkalomra.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram