„Mert megbánhatatlanok az Isten ajándékai és az ő elhívása.” (Róm 11,29)

Feltöltve: 2024. március 8.
Rovat:

„De megkegyelmezett nekik [Izráelnek] az Úr, megkönyörült rajtuk, és feléjük fordult az Ábrahámmal, Izsákkal és Jákóbbal kötött szövetségért. Nem akarta őket elpusztítani, és nem vetette el őket maga elől mindeddig.” (2Kir 13,23)

„Mert megbánhatatlanok az Isten ajándékai és az ő elhívása.” (Róm 11,29)

Isten szeret, keres és megszólít, megajándékoz jóságával. Erőt, útmutatást kapunk Tőle. Ezt senki nem veheti el és Ő nem vonja vissza tőlünk. Az igénk ezt úgy írja megbánhatatlanok az ajándékai. Akárhogyan is változnak a körülményeink, akármennyire is válunk bizonytalanná az Ő áldásai változatlanok, ígéreteit biztos megtartja, a kegyelem, melyet Jézus halála árán kaptunk örök. Ebbe bátran belekapaszkodhatunk.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram