„Mindenkor örüljetek.” (1Thessz 5,16)

Feltöltve: 2024. május 9.
Rovat:

„Megtartották a kovásztalan kenyerek ünnepét is hét napon át örvendezve, mert megörvendeztette őket az Úr […].” (Ezsd 6,22a)

„Mindenkor örüljetek.” (1Thessz 5,16)

„Mindenkor örüljetek.” Jó ezt hallanunk, különösen akkor, ha éppen borongós a hangulatunk. Jó ezt hallani, hogy Isten akarata az, hogy a szívünkben öröm legyen. Ám azt is megállapíthatjuk, hogy cseppet sem könnyű mindig örülnie az embernek, sőt vannak azok a pillanatok amikor ez lehetetlen. Például ha valaki beteg lesz, túl sok nehéz feladatunk van, ha csalódunk. Ilyenkor próbáljuk megvizsgálni, hogy a rosszakkal szemben miért lehetünk hálásak, menni mindenünk van az adott pillanatban, mennyi mindent kapunk Istentől. A hálaadás segít koncentrálni, megnyugodni, ráébredni Isten megnyilvánuló kegyelmére ezáltal pedig lassan a nehéz pillanatokban is átjár az öröm érzése. Próbáld ki!

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram