Mindenre van erőm Krisztusban, aki megerősít engem. (Fil 4,13)

Feltöltve: 2023. október 27.
Rovat:

Világosságom és segítségem az ÚR, kitől félnék? (Zsolt 27,1a)

Mindenre van erőm Krisztusban, aki megerősít engem. (Fil 4,13)

Saul királynak fejébe szállt a dicsőség, úgy gondolta ő az egyetlen bölcs ember, elfelejtette, hogy Isten az, aki a harcokban megsegítette. Ezért Isten megharagudott rá. Dávid, aki egy átlagos pásztorfiú volt és kezdetben Saulnak segített legyőzni a Filiszteusokat egyre több győzelmet aratott. Saul féltékeny lett Dávidra ezért üldözni kezdte, hogy megölje, Dávid menekülésre kényszerült. Velünk is előfordul, hogy nehéz helyzetbe kerülünk, hogy beborul felettünk az ég, de ahogyan Dávidod is többször elrejtette, megmentette Isten Saul katonái elől, úgy őriz, véd bennünket is, soha nem hagy magunkra a nehézségek idején sem.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram