Német vers- és prózamondó verseny döntő

Feltöltve: 2024. május 27.

A magyarországi német általános és középiskolák vers- és prózamondó versenyének 18. országos döntője május 17-én került megrendezésre a budapesti Apor Vilmos Katolikus Főiskola Budapesti Campusán, ahol iskolánkat- a bajai döntőt követően- Meggyesi Zsófia képviselte. Több mint 200 fiatal tehetség mutathatta meg tudását a zsűrinek, sikert aratva német nyelvű versekkel és prózával. Az ország minden tájáról érkeztek a résztvevők, hogy a háromtagú zsűri előtt ismét megmérettessék magukat. A versenyzők indulhattak „Hochdeutsch” azaz irodalmi német, valamint „Mundart” azaz nyelvjárás kategóriában. Kategóriától és korcsoporttól függően hozzávetőlegesen 20 gyermek versengett egymással, azzal a céllal, hogy megtalálják azt, aki a legszebben adja elő a szövegét. Zsófi gyönyörűen szerepelt, gratulálunk! Felkészítő tanára: Rácz Renáta

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram