"No Backpack Day" - Táskamentes nap

Feltöltve: 2023. április 5.

Iskolánkban először került megrendezésre ma a "No Backpack Day" elnevezésű kihívás. A gyerekek a tankönyveiket kreatív módon hozhatták "bármiben". Számos rendkívül ötletes megoldást láthattunk!

A nemzetközi mozgalom üzenete szerint a diákok ilyenkor a világ más tájain élő, kevésbé szerencsés helyzetben lévő kortársaik tanulási körülményeire is felhívják a figyelmet.

A No BackPack Day hivatalos honlapján ugyanis kiemelik: több millió gyerek lehet szerte a világon, akiknek mérföldeket (nálunk kilométereket) kell gyalogolniuk az iskolájukba, miközben a könyveiket és az iskolai felszereléseiket a kezükben cipelik. Az iskolatáska-mentes nap tehát egyszerre tréfa és szolidaritás.