Nyitott szakkör

Feltöltve: 2024. március 11.

Lelkes csapat gyűlt össze a 2024. február 29-én megrendezésre kerülő Nyitott szakkörön, melynek témája az égés volt.

Az előre leegyeztetett és így a nyolcadikos diákok bemutatásával elvégzett kísérletek mellett a legtöbb varázslatot 3 fős csoportokban végezték el a gyerekek. Mivel legnagyobb létszámban most a kisebbek érdeklődtek, így nagy segítséget jelentettek a 7-8. évfolyamosok, akik ügyesen terelgették, segítették ötödikes és alsós társaikat.

Festettünk lángot, megvizsgáltuk a láng szerkezetét, égettünk csillagszórót, különböző fémeket (vas, magnézium), folyadékokat (benzin, alkohol), gázokat (hidrogén, metán). Az égés feltételeinek tanulmányozására állítottunk elő hidrogént, hogy meggyújthasssuk, oxigént, hogy megnézzük mennyire táplálja az égést és szén-dioxidot, hogy olthassunk vele tüzet. A jó hangulatú délután csattanója, az elefántfogkrém, mindenkit elvarázsolt.

A 2 órás foglalkozásba bele sem fért minden. ☺  (DKE)

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram