Nyitott szakkör a Föld napja jegyében a Fenntarthatósági témahéten

Feltöltve: 2024. április 29.

Természettudományos nyitott szakkört tartottak a soltvadkerti iskola tanulói angol és magyar nyelven. A téma a Föld Napja és a fenntarthatóság volt. Lenyűgöző kísérletekkel kápráztattuk el Portugáliából érkező vendégeinket. Rekordszámú tanuló érkezett a délutáni foglalkozásra, akik nagy lelkesedéssel figyelték a nagy nyolcadikosok varázslatos bemutatóit. Az interaktív programon néhány kísérletet a diákok és a vendégeink is elvégezhettek. A korábban elkészült vízszűrő berendezések is nagy sikert arattak, de ehhez a témához kapcsolódott a papírmerítés, a vízbontás, a levegő alkotórészeinek vizsgálata is.  A leglátványosabb kísérletekhez tartozott a lángfestés, az elefántfogkrém, az alumínium reakciója jóddal és a vörösbor fehérborrá változtatása. Sokan már otthonosan mozognak a kémia laborban, és rutinosan végezték el a jobbnál jobb kísérleteket. A portugál tanárok is nagyon élvezték a 2 órás programot és  nagyon pozitív visszajelzést kaptunk tőlük.

(Bemutatót tartó diákok)

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram