Ó, mily szép és mily gyönyörűséges, ha a testvérek egyetértésben élnek!...

Feltöltve: 2022. december 15.
Rovat:

Ó, mily szép és mily gyönyörűséges, ha a testvérek egyetértésben élnek! Csak oda küld az Úr áldást és életet mindenkor. (Zsolt 133,1.3b)

Mert ahogyan egy testnek sok tagja van, de nem minden tagnak ugyanaz a feladata, úgy sokan egy test vagyunk Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai. (Róm 12,4-5)

Szeretnénk harmonikus kapcsolatokat, azt hogy egyetértésben éljünk. De nem kommunikálunk egymással vagy csak a legszükségesebb dolgokat beszéljük meg egymással. Sokszor bántjuk egymást szavakkal és néha cselekedetekkel is. Pedig jó lenne az egység érzését megélni, azt, hogy megértjük egymást és közös döntéseket hozunk. Úgy ahogyan testünk tagjai illeszkednek és így együtt működnek egymással.  Ha életünkben Jézus szavai a mérvadók és ugyan ez igaz a velünk élőkre is, akkor kialakul az összhang, mert oda áldást és életet küld az Úr.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram