Országos Nemzetiségi Népismeret Verseny- Országos Nemzetiségi Fotópályázat díjkiosztó ünnepség

Feltöltve: 2023. június 7.

2023.06.05-én díjkiosztó ünnepségen, Budapesten, vettek részt tanulóink és felkészítő tanáruk: Nagy Nóra, Kerényi Olivér és Rácz Renáta. Az Országos Nemzetiségi Népismeret Verseny- Országos Nemzetiségi Fotópályázat kiállítással egybekötött ünnepségén vettek részt az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalában. Az ünnepi műsort a Garai Nemzetiségi Általános Iskola tanulói adták és ünnepi beszédet mondtak: dr. Kozma Ákos alapvető jogok biztosa, Ritter Imre német nemzetiségi országgyűlési képviselő, Brassói Sándor, az Oktatási Hivatal elnöke és dr. Szalayné dr. Sándor Erzsébet a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak védelmét ellátó biztoshelyettes. A gyerekek Brassói Sándortól vették át a díjakat, Nagy Nóra az országos 1. helyezésért és egy különdíjat, Olivér pedig különdíjért kapott elismerést.  Az ünnepség után fogadáson vettek részt, majd az Országházat tekinthették meg. Gratulálunk az elért eredményekhez!