szavaló

Feltöltve: 2014. november 24.

Felső tagozatosok szavalóversenye az I. világháború kitörésének 100. évfordulója alkalmából

2014. november 6-án tartottuk az iskola Dísztermében a hagyományosan minden évben megrendezésre kerülő felső tagozatosok szavalóversenyét.

A szavalatok elhangzása előtt a felsős fiúkból „verbuválódott” alkalmi kórusok katonadalokat énekeltek, majd Légrády Andor helytörténész beszélt az I. világháború kitöréséről.

Ebben a tanévben a versek témája az 5. és 6. évfolyamon a haza, a szülőföld, a 7. és 8. évfolyamon pedig az I. világháború volt.

A versenyen minden osztályt két-két tanuló képviselhetett. A színvonalas verseny minden résztvevőjének gratulálunk, különösen is a helyezetteknek!

5.évfolyam:

1. helyezett: Kuncz Ábel 5.c

2. helyezett: Zsikla Anita Blanka 5.c

3. helyezett: Nagy Nikolett 5.a

Különdíj: Tóth Petra 5.a

6. évfolyam:

1. helyezett: Lakatos Linda 6.c

2. helyezett: Honti Emese 6.a  és Nagy Norbert 6.d

3. helyezett: Gillich Bettina 6.b

7. évfolyam:

1. helyezett: Farkas Veronika 7.b

2. helyezett: Sasvári Anna 7.b és Tóth Barnabás 7.a

8.évfolyam:

1. helyezett: Szécsényi Eliza 8.d

2. helyezett: Kincses Noémi 8.a

3. helyezett: Nagy Veronika 8.d

Különdíj: Gál Bori 8.c

A képeket ITT tudja megtekinteni.