Szavaló 2018

Feltöltve: 2018. március 5.

Mesemondó, komplex irodalmi verseny és rajzverseny iskolánkban

2018. március 5-én került megrendezésre iskolánkban az alsós komplex irodalom, mese és rajzverseny. Téma: népmesék, népszokások, népköltészeti alkotások. A gyerekek lázasan készültek erre az eseményre. Feladatokat oldottak meg az irodalmi versenyre, népmesét tanultak és illusztrációt készítettek hozzá. Az irodalmi vetélkedő feladatait Dobszai Ildikó és Fejesné Császár Éva tanító nénik állították össze és értékelték. A mesemondó verseny lebonyolítását Gergely-Binszki Bettina és Fejesné Császár Éva tanító nénik vállalták el, a rajzverseny zsűrizésében Furákné Tóth Ildikó rajz tanár néni volt segítségére Vincze Aliz és Kőszeginé Marosi Judit tanító néniknek, akik a beérkezett munkákból kiállítást rendeztek az iskola dísztermében, mely méltó hátteret adott a szereplő gyerekeknek. Az elhangzott meséket Nagy János, Dely Zsuzsanna, Mészárosné Körmendi Anita, Zsikláné Szarka Judit és Fejesné Császár Éva zsűrizte. A gyerekeket oklevéllel, könyvvel és írószercsomaggal jutalmaztuk. A mesemondók közül 6 tanuló, a rajzversenyen 16 tanuló és a komplex irodalmi versenyen 9 tanuló részesült díjazásban.

Helyezések:

Tóth Anna 4.c

Schneider Hanna 4.c

Sörfőző Marcell 3.c

A képeket a FOTÓTÁRban tudja megtekinteni.