Szelektív hulladékgyűjtés

Feltöltve: 2018. november 12.

Az akció neve:         Újrahasznosítás - hulladékok szelektív gyűjtése és újrahasznosítás Méregtelenítsünk!

Fókusztéma: veszélyes hulladék keletkezésének megelőzése

A megvalósítás dátuma: 2018. november 19-23.

Az akcióról:

Intézményünk mindig is innovatív volt, ezért is kapcsolódtunk és kapcsolódunk be a kompetencia alapú oktatást támogató pályázatokba, programokba, projektekbe. Az „Európai hulladékcsökkentési hét” projektbe idén másodszor kapcsolódunk be, de a korábbi évek során folyamatosan megvalósított programjainkkal is szeretnénk részt venni:

·         Méregtelenítsünk! témakörben használt elem, lejárt szavatosságú gyógyszer, vegyszer gyűjtését tervezzük.

·         A szelektív hulladékgyűjtést papírgyűjtés és műanyag kupak gyűjtése során valósítjuk meg.

·         Az újrahasznosítás témakörben a diákok egyéni vagy csoportos tevékenységük során a környezetükben fellelhető és újrahasznosítható anyagokból készítenek különböző dísz- és használati tárgyakat, melyekből kiállítást szervezünk.

·         A témához kapcsolódóan műanyag újrahasznosítással, feldolgozással foglalkozó helyi vállalkozónál üzemlátogatást szervezünk tanulóinknak, valamint a természettudományos tantárgyak óráin kisfilmeket nézünk, melyből prezentációkat, tablókat készíthetnek a gyerekek.