Szent-Györgyi Albert Kémiaverseny

Feltöltve: 2023. április 24.

A Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium 2023. április 14-én rendezte meg idén a Szent-Györgyi Albert kémiaversenyt, melyre 7. és 8. osztályosokat várták a szervezők számítási feladatok és előadás kategóriában.

Utóbbinál 3 témakörből választhattak a diákok és Szent-Györgyi Albert életét vagy munkásságát és kutatásait vagy Nobel-díját kellett prezentálniuk. A 8. évfolyamosok között 1. helyen végzett Virág Nóra (8.b), a 7. évfolyamosok között 3. helyen végzett Frittman Eszter (7.c). Eredményesen szerepelt Lengyel Luca (7.b) és Nagy Nóra, Takács Liza, Tóth Eszter (7.c) is.

A számítási feladatok megoldásánál a 8. évfolyamosok között 5. helyen végzett Opóczki Nadin Sára, a 7. évfolyamosok között 4. helyen végzett Nagy Nóra (7.c).

Külön kiemelték Nagy Nórát, aki mindkét kategóriában indult és ügyesen helyt állt a megmérettetéseken.

A felkészülésbe befektetett munka, a megszerzett tudás ismét példaértékű. Gratulálunk! (DKE)

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram