Sztehlo emléknap

Feltöltve: 2014. május 27.

Vadkerti diákok sikere a Sztehlo Gábor emléknapon

2014.05.24.-én Sztehlo Gábor emléknapon vettünk részt az iskolánk képviselőiként.

Sztehlo Gábor (1909. szeptember 25.-1974. május 28.) evangélikus lelkész volt, aki kétezer embert mentett meg. 1944 márciusától kezdve Raffay Sándor püspök megbízásából elkezdte a zsidó gyermekek szervezett mentését. Később vallástól függetlenül mentette meg az árvákat. Az emléknap programja a Farkasréti temetőben kezdődött, ahol megkoszorúztuk Sztehlo Gábor sírját, majd egy rövid áhítat következett a Budavári Evangélikus Gyülekezet kápolnájában. Ezután előadást hallhattunk Sztehlo Gábor gyermekmentő munkájáról. Találkozhattunk Sztehlo-gyerekekkel, vagyis olyan túlélőkkel, akiket Ő „Gábor bácsi” mentett meg. Délután értékelték beadott munkáinkat, majd egy 11. osztályos tanuló filmjét tekinthettük meg. A film nagyon megható és sikeres volt, amiért különdíjat érdemelt ki az alkotója. Később ebéddel vendégeltek meg minket.15 óra körül volt az eredményhirdetés, amit izgatottan vártunk. A soltvadkertiek nagy győzelmet arattak: képzőművészet kategóriában Eiler Dóra 2. helyet, esszéírás kategóriában Daróczi Dóra 2. helyet, szépirodalmi kategóriában Sípos Villő Kamilla 1. helyet, Mihók Petra 2. helyet, Kléh Emma 3. helyet ért el. Moldovan Annabella jutalomban részesült. Ezt követően Sztehlo Gábor emléktáblájának koszorúzásán vettünk részt.

Nagyon jó érzés volt, hogy az ünnepségen mi, a soltvadkerti diákok voltunk a legsikeresebbek. Sokan gratuláltak nekünk és tanárunknak Szabadiné Viszmeg Erzsébetnek a beadott pályamunkákhoz.

KÉP1 , KÉP2

Soltvadkert, 2014. május 26.

Mihók Petra

7.b osztályos  tanuló