Táskamentes nap

Feltöltve: 2025. április 1.

Ma, április 1-én újra megrendezésre került a "No Backpack Day" elnevezésű kihívás. A gyerekek a tankönyveiket kreatív módon hozhatták "bármiben", ami nem iskolatáska. Sok-sok rendkívül ötletes megoldást láthattunk! Nagy örömünkre az alsó tagozatos tanulók is szép számban csatlakoztak a kezdeményezéshez.

A nemzetközi mozgalom üzenete szerint a diákok ilyenkor a világ más tájain élő, kevésbé szerencsés helyzetben lévő kortársaik tanulási körülményeire is felhívják a figyelmet.

A No BackPack Day hivatalos honlapján ugyanis kiemelik: több millió gyerek lehet szerte a világon, akiknek mérföldeket (nálunk kilométereket) kell gyalogolniuk az iskolájukba, miközben a könyveiket és az iskolai felszereléseiket a kezükben cipelik.

Az iskolatáska-mentes nap tehát egyszerre tréfa és szolidaritás.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram