Tudós Rektor Csapatverseny

Feltöltve: 2023. február 27.

A KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium idén is megrendezte egykori rektortanára emlékére a Tudós Rektor Csapatversenyt, melyre a biológia és a kémia iránt érdeklődő nyolcadikosokat várták.

A diákok 2 fős csapatokban mérhették össze tudásukat 2 levelezős fordulóban, majd a legjobb 10 csapat február 23-án a gimnázium Földi János Természettudományi Laboratóriumában. Az elméleti feladatsor mellett izgalmas, játékos feladatokat kellett a minél rövidebb idő alatt megoldaniuk a versenyzőknek. Iskolánkból Opóczki Nadin Sára – Szomor Bíborka az előkelő 2. helyen, míg Pék Hanna – Virág Nóra 1 ponttal lecsúszva a dobogóról, a 4. helyen végeztek. A felkészülésbe befektetett rengeteg munka, a szorgalom, a megszerzett tudás alkalmazása és a lelkesedés mindenkinek példamutató. Gratulálunk! (DKE)

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram