Túra

Feltöltve: 2012. október 24.

Túráztunk a Bakonyban

Az SKDSE tagjai 2012. szeptember 15-én, szombaton túráztak a Bakonyban.Túravezetőink-mint mindig- Fontné Zsuzsa néni és Lali bácsi voltak. Először a tési, 160 éves szélmalmot néztük meg, amelyben őseink őrölték a gabonát. Innen indultunk a Gaja-patak  Római fürdő nevű sziklás szurdokába. Izgalmas volt a sziklákon feljutni, amely nem kis erőfeszítést és bátorságot igényelt. A patak egy másik völgyében is túráztunk, ahol megismertük a Bakony élővilágát, felfedeztünk egy barlangot és gyönyörködtünk a patak csobogásában. Utunk során megcsodáltuk az őszi Bakony csodálatos színeit. Megfáradtan, de élményekkel gazdagon jöttünk haza.