Zene világnapja

Feltöltve: 2022. október 6.

Száll a madár ágról ágra, száll az ének szájról, szájra

Zengő madár ágról ágra, zengő ének szájról szálra…

Október 1. - A zene világnapja

Yehudi Menuhin kezdeményezésére 1975-ben az UNESCO október 1-jét A zene világnapjává nyilvánította. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, az ezerarcú muzsikát megismernünk pedig azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat.

A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti.

,,A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő.
        Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik.”

Kodály Zoltán

„A zene az egyetlen világnyelv, melyet bárki, bárhol megérthet.”

Claude Debussy

A zene keresztül-kasul átszövi életünket. A zene mindenkinek mást jelent. Zenét hallgatunk, ha jó kedvünk van, és akkor is, ha rossz kedvünk van. A zene megvigasztal. Segítségével kifejezhetjük, ha szomorúak, ha vidámak vagyunk. A szívünkhöz szól, vidámabbá tehetjük vele a napunkat és segítségével köszönetet mondhatunk valakinek, aki fontos nekünk.

Természetesen ez csak néhány példa a sok közül, mely a zene sokrétűségét, fontosságát, nélkülözhetetlenségét fejezi ki mindennapjainkban.

Fogadjátok szeretettel az Alapfokú Művészeti Iskola diákjainak műsorát.

J.S.Bach: Parasztkantáta  Előadja: Fölföldi Rita

Tanára: Fehér Fedoszja