Zenei világnap

Feltöltve: 2021. október 13.

Zenei Világnap

Száll a madár ágról ágra, száll az ének szájról, szájra

Zengő madár ágról ágra, zengő ének szájról szálra…

Hangzott fel a Cantare gyermekkar  előadásában, kiegészülve az 5.és 7. évfolyamon és zeneórákon tanuló diákokkal. Éneküket a Zeneirodalmi csoport dallamjátszó hangszereken kísérte, fuvolán: Szomor Bíborka Játszott,

darányiné Haris gabriella karvezető irányításával.

Október 1.- A zene világnapja

Yehudi Menuhin kezdeményezésére 1975-ben az UNESCO október 1-jét A zene világnapjává nyilvánította. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, az ezerarcú muzsikát megismernünk pedig azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat.

A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti.

,,A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő.
        Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik.”

Kodály Zoltán

A zene keresztül-kasul átszövi életünket. A zene mindenkinek mást jelent. Zenét hallgatunk, ha jó kedvünk van, és akkor is, ha rossz kedvünk van. A zene megvigasztal. Segítségével kifejezhetjük, ha szomorúak, ha vidámak vagyunk. A szívünkhöz szól, vidámabbá tehetjük vele a napunkat és segítségével köszönetet mondhatunk valakinek, aki fontos nekünk.

Természetesen ez csak néhány példa a sok közül, mely a zene sokrétűségét, fontosságát, nélkülözhetetlenségét fejezi ki mindennapjainkban.

Műsor:

P.Carcassi: Menüett Hajdú Petra (gitár)

Tanára: Horváth József

Künn a pusztán… Sámel Réka (népdal)

Tanára: Darányiné Haris Gabriella

MC Lean: Kicsi Fandangó (hegedű kamara)

Frittman Eszter, Vida Dorka, Sipos Kende Györk,

Fehér Fedoszja tanárnő vezetésével.

A Zenei világnap szervezője, szerkesztője: Darányiné Haris Gabriella tanárnő.

A műsor az alábbi linken megtekinthető: https://youtu.be/mO4fc_DqZyU