2019 Kutatók éjszakája

Feltöltve: 2019. december 20.
Rovat:

Kutatók éjszakája a kiskunhalasi Szilády Áron Gimnáziumban

2019. szeptember 27-én 65 tanulóval látogattunk el a kiskunhalasi Szilády Áron Református Gimnáziumba a Kutatók éjszakája rendezvényükre.

A program célja, hogy a különböző tudományágakat, tantárgyakat még inkább megkedveltessék a látogatókkal. Gyermekeket és felnőtteket is vártak a szervezők, akik igyekeztek úgy összeállítani a tematikát, hogy mindenki találjon kedvére való látványosságokat.

25 helyszínen zajlottak érdekesebbnél érdekesebb kísérletek, ahol nem csak nézni lehetett a folyamatokat, a legbátrabbak maguk is kísérletezhettek. Néhány érdekes állomás: Izzó betűk, titkosírás; Vizes csodák; Szivárvány szoba; Trükkös fizika és kémia; Érzékelő; Szemfényvesztő; Mezítlábas ösvény; Játékos robotika; Self Study Crossword; Német nyelvi játékok; Nemzetek kavalkádja; Trónok harca; Kalózok kincsesládája; Szemrevaló lábravaló; MaTekergő.

A rendezvényen készült fényképek az alábbi linken érhetők el: