2022. március 15.

Feltöltve: 2022. március 11.

Rendkívüli történelem órát vittek színpadra a hatodik évfolyamosok a mai 1848-as forradalom emlékére megrendezett ünnepségen.

A három osztály közel ötven diákja hetek óta készült a produkcióra. Szorgalmuk révbe ért. Hatalmas tapssal díjazta a nagyérdemű a több mint fél órás műsort, melyben megelevenedett az egykori pesti forgatag. Színre lépett Petőfi, Jókai, Vasvári, Kossuth. A szívvel-lélekkel játszó diákok szavaltak, énekeltek, zenéltek és táncoltak mellükön kokárdákkal.

A rendkívül színvonalas előadást Gurzó Lászlóné, Darócziné Mátrai Enikő, Rácz Renáta osztályfőnökök szerkesztették és tanították be. Az énekkart Darányiné Haris Gabriella vezényelte. Az ifjúsági zenekart - amely az idén először kizárólag diáklányokból állt össze - Horváth József koordinálta. A hangosítást és a technikai háttérmunkákat Nagy Zoltán végezte.