Korál éneklési verseny Albertirsán

Feltöltve: 2023. október 18.

A lélek egyensúlyban tartásához, a feltöltődéshez szükség van a zenére, az éneklésre. Szükségünk van a korálokra, mert általa alakulnak át panaszaink, aggodalmaink bizalommá, reménnyé, hálaadássá.

Az albertirsai Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola, október 13-án megrendezte a hagyományos, immár XVI. Korál éneklési versenyét.

A verseny 4 kategóriában került megrendezésre. Minden kategóriában a kötelező ének mellett az evangélikus énekeskönyvből egy szabadon választott korállal készültünk tanítványaimmal.

Igen nagy létszámban jöttek énekelni szerető diákok az ország több iskolájából.

A legkisebb korosztályt Sztojka Letícia (3.osztályos) képviselte, akit arany minősítéssel értékelt a zsűri.

A felsősöknél, Fejes Lara (5.osztlyos) és Sámel Réka (7.osztályos) tanulóink, ezüst minősítéssel gazdagodtak.

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáruknak, Darányiné Haris Gabriella tanárnőnek!